„Służba Zdrowia” nr 0-0 z 0 9999 r.


archiwum 9999
 
Onkologia – droga wielu medycznych szans i możliwości

Wybierając specjalizacje onkologiczne można pomagać pacjentom w walce z chorobą nowotworową, prowadzić innowacyjne badania naukowe i korzystać z nowoczesnej aparatury medycznej. To pasjonujące, że jedna dziedzina medycyny ma tak wiele do zaoferowania - twierdzi Zuzanna Górska, studentka II roku kierunku lekarskiego i przyszła onkolog.


/ Onkologia – droga wielu medycznych szans i możliwości /
 
Onkologia: ambitna specjalizacja dla ambitnych ludzi!

Specjalizacje onkologiczne dają ogromne pole do popisu: można kształcić się za granicą, robić karierę naukową i uczestniczyć w nowatorskich badaniach klinicznych, na przykład tych prowadzonych przez Narodowy Instytut Onkologii – zapewnia profesor Andrzej Kawecki, zastępca dyrektora ds. klinicznych Narodowego Instytutu Onkologii.


/ Onkologia: ambitna specjalizacja dla ambitnych ludzi! /
 
Przyszłość dzieje się na naszych oczach!

Onkologia to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny, która daje lekarzom ogrom możliwości: można pomagać pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadzić badania naukowe czy podróżować po świecie i poznawać nowe metody leczenia. O nudzie nie ma mowy – zapewnia prof. Dawid Murawa, kierownik Katedry Chirurgii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu w Zielonej Górze, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.


/ Przyszłość dzieje się na naszych oczach! /
 
Onkologia – specjalizacje pozytywnych zmian

Leczę pacjentki, biorę udział w badaniach klinicznych nad nowoczesnymi lekami, angażuję się w międzynarodowe projekty. Onkologia to dziedzina, która jest sporym wyzwaniem, ale daje też ogromne możliwości rozwoju. To bardzo inspirujące – przekonuje dr n. med. Katarzyna Pogoda z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Warszawie.


/ Onkologia – specjalizacje pozytywnych zmian /
 
Radioterapia onkologiczna – specjalizacja przyszłości!

To fascynująca, dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która jest jednym z filarów leczenia onkologicznego. Wybierając tę specjalizację można pomagać pacjentom korzystając z ultranowoczesnego sprzętu i jednocześnie brać udział w przełomowych projektach naukowych – podkreślają zgodnie dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, który karierę naukową i praktykę zawodową rozpoczął ponad 20 lat temu i dr n. med. Mateusz Spałek związany z Narodowym Instytutem Onkologii w Warszawie, który od 3 lat jest specjalistą radioterapii onkologicznej.


/ Radioterapia onkologiczna – specjalizacja przyszłości! /
 
Teoria + praktyka: jak wyglądają studia przyszłych onkologów?

W dziedzinach onkologicznych innowacyjne odkrycia naukowe, która mogą zmienić praktykę kliniczną pojawiają się z tygodnia na tydzień. Wybierając onkologię kliniczną, radioterapię czy chirurgię onkologiczną trzeba poświecić mnóstwo czasu na naukę. W zamian możemy mieć pewność, że monotonia w pracy nigdy nas nie dopadnie – zapewnia doktor Bartłomiej Tomasik, specjalista radioterapii onkologicznej z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


/ Teoria + praktyka: jak wyglądają studia przyszłych onkologów? /
 
Onkologia – dziedzina, która się nie zatrzymuje!

Specjalizacje onkologiczne to idealne dziedziny medycyny dla ludzi aktywnych, którzy lubią się rozwijać, są ciekawi nowych odkryć i doceniają współpracę z innymi lekarzami - przekonuje Marta Kurzawa, rezydentka III kliniki Radioterapii i Chemioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.


/ Onkologia – dziedzina, która się nie zatrzymuje! /
 
Onkologia: Fascynująca dziedzina wielu możliwości

W onkologii jest mnóstwo do odkrycia i do zbadania, a świadomość, że można coraz skuteczniej pomagać pacjentom to źródło ogromnej satysfakcji. Dlatego specjalizacje onkologiczne to świetne rozwiązanie dla lekarzy, którzy planując przyszłość stawiają na rozwój zawodowy i naukowy – zapewniają prof. Maciej Krzakowski, kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie i konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz dr hab. n. med. Bożena Cybulska – Stopa z Narodowego Instytutu Onkologii - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddział w Krakowie.


/ Onkologia: Fascynująca dziedzina wielu możliwości /
 
Prof. Tomasz Rechberger: Nowe możliwości farmakoterapeutyczne mięśniaków macicy są bezpieczne i skuteczne. Pozwalają uchronić pacjentki przed uciążliwymi objawami

Rozmowa z prof. Tomaszem Rechbergerem, kierownikiem klinicznego Oddziału Ginekologii Operacyjnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.


/ Prof. Tomasz Rechberger: Nowe możliwości farmakoterapeutyczne mięśniaków macicy są bezpieczne i skuteczne. Pozwalają uchronić pacjentki przed uciążliwymi objawami /
 
Jak wybrać program do rejestracji pacjentów? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego programu do rejestracji pacjentów to kluczowa decyzja dla każdej placówki medycznej. Dobre oprogramowanie medyczne może bowiem usprawnić pracę recepcji, skrócić czas oczekiwania pacjentów i poprawić ich satysfakcję. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze takiego narzędzia? Podpowiadamy!


/ Jak wybrać program do rejestracji pacjentów? Na co warto zwrócić uwagę? /
 
Soczewki kontaktowe jednodniowe i miesięczne - wady i zalety obu opcji

Soczewki kontaktowe są popularnym wyborem wśród osób potrzebujących korekcji wzroku. Oferują one wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych okularów, takich jak lepsze pole widzenia czy łatwość w uprawianiu sportów. Wśród różnych typów soczewek kontaktowych, jednodniowe i miesięczne to dwie z najbardziej popularnych opcji. Każda z nich ma swoje specyficzne zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.


/ Soczewki kontaktowe jednodniowe i miesięczne - wady i zalety obu opcji /
 
Dobra polisa na życie — na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie finansowe w trudnych chwilach. Zapewnia wsparcie w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci ubezpieczonego. Aby polisa dobrze spełniała swoją funkcję i gwarantowała pomoc, niezbędne jest gruntowne sprawdzenie jej warunków. Jeśli chcesz wiedzieć, na czym dokładnie powinieneś się skupić — przeczytaj ten tekst!


/ Dobra polisa na życie — na co zwrócić uwagę? /
 
Kamica żółciowa – przyczyny, objawy i leczenie

Kamica żółciowa to schorzenie, które dotyka około 20% populacji. Jest to najczęstsza przyczyna hospitalizacji związanych z układem pokarmowym. Charakteryzuje się występowaniem złogów w pęcherzyku żółciowym lub drogach żółciowych. Niektórzy pacjenci nie doświadczają żadnych objawów, inni cierpią z powodu ataku kolki żółciowej i innych powikłań.


/ Kamica żółciowa – przyczyny, objawy i leczenie /
 
Czy szczoteczka soniczna jest dobra dla osób z aparatem ortodontycznym?

Szczoteczka soniczna to zaawansowane narzędzie do codziennej higieny jamy ustnej, które cieszy się rosnącą popularnością. Jest szczególnie ceniona za swoją skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej oraz delikatne, ale efektywne działanie. Ale czy szczoteczka soniczna jest odpowiednia dla osób noszących aparat ortodontyczny? W tym artykule przyjrzymy się zaletom, które sprawiają, że szczoteczka soniczna jest doskonałym wyborem dla osób z aparatem ortodontycznym, oraz podpowiemy, jak prawidłowo jej używać.


/ Czy szczoteczka soniczna jest dobra dla osób z aparatem ortodontycznym? /
 
Jak dbać o higienę szczoteczki sonicznej? Czyszczenie, dezynfekcja, wymiana końcówek

Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i dbaniu o zdrowie jamy ustnej. Aby jednak szczoteczka soniczna mogła spełniać swoją rolę przez długi czas, konieczne jest regularne dbanie o jej higienę. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty związane z czyszczeniem, dezynfekcją oraz wymianą końcówek szczoteczki sonicznej.


/ Jak dbać o higienę szczoteczki sonicznej? Czyszczenie, dezynfekcja, wymiana końcówek /
 
Naturalne wsparcie dla układu oddechowego: Plastry aromatyczne

Olejki eteryczny to naturalny i znany od lat sposób na dolegliwości ze strony układu oddechowego (i nie tylko). Jak skorzystać z ich cennych właściwości? Jedną z najprostszych i najwygodniejszych metod jest stosowanie plastrów aromatycznych nasączonych olejkami eterycznymi. Sprawdź, jakie składniki zawierają i jak używać ich w prawidłowy sposób?


/ Naturalne wsparcie dla układu oddechowego: Plastry aromatyczne /
 
Pranie i pielęgnacja odzieży medycznej – najważniejsze wskazówki

Pranie fartuchów lekarskich i wszelakiej odzieży medycznej to nie tylko kwestia estetyki na co dzień i profesjonalnego wyglądu. Tutaj przede wszystkim znaczenie mają względy higieniczne. W niektórych placówkach obowiązek regularnego prania odzieży medycznej personelu leży po stronie pracodawcy, w innych z kolei pracownicy muszą zadbać o to sami. Przed wami najważniejsze informacje dotyczące skutecznego czyszczenia ubrań medycznych, środków czystości, a także przepisów z tym związanych.


/ Pranie i pielęgnacja odzieży medycznej – najważniejsze wskazówki /
 
Personalizacja szczepień przeciw grypie i strategie poprawy wyszczepialności populacji polskiej – dokąd powinien zmierzać krajowy program szczepień?

– W Polsce głównym problemem jest brak zainteresowania szczepieniami przeciwko grypie. Debata na temat rodzaju szczepionek przeciw grypie i ich porównywanie to temat drugo- planowy. Zwłaszcza że intensywne promowanie nowych preparatów może osłabiać zaufanie do tych już dostępnych – uważa Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny. Prof. Robert Flisiak, powołany przez ministrę zdrowia Izabelę Leszczynę na szefa zespołu do spraw monitorowania i oceny zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi, wskazuje, że najważniejsza jest dziś poprawa poziomu wyszczepialności poprzez identyfikację i wdrażanie odpowiednich strategii i kierunków działań.


/ Personalizacja szczepień przeciw grypie i strategie poprawy wyszczepialności populacji polskiej – dokąd powinien zmierzać krajowy program szczepień? /
 
Czerwone plamy na ciele – jak dbać o skórę?

Przyczyn powstawania czerwonych plam na ciele może być bardzo wiele. Na pewno należą do nich podrażnienia mechaniczne, ale też alergie czy po prostu zmiany potrądzikowe. Kolejną przyczyną są choroby skóry takie jak łuszczyca. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o skórę.


/ Czerwone plamy na ciele – jak dbać o skórę? /


>>> wersja mobilna <<<

 

Logowanie


Zaloguj się!

zapamiętaj mnie:
Nie masz konta? Zarejestruj się!


Wygodna wyszukiwarka leków refundowanych
(z uwzględnieniem wskazań off-label objętych refundacją)


widget @ surfing-waves.com




bot